A tetoválás áthidalhatja az emberek közti szakadékot, például a vakok esetében is. Ők nem tudják élvezni a tetoválás művésztét, fogyatékosságuk megakadályozza, hogy lássák a szépség által létrehozott művészetet, de ez nem jelenti azt, hogy nem értik a szépséget, a szép dolgokat. Mint ugyanis azt A kis herceg óta jól tudjuk: „Ami igazán lényeges, az a szemnek láthatatlan.” És a szépség ebben a világban elengedhetetlen. Hogy megmutassák a támogatást és a szeretetet a vak embereknek, egyes családtagok és barátok úgy döntöttek, hogy Braille-írással (vakok speciális ábécéje) tetoválást készíttetnek. Ezek a tetoválások szimbolikusak, az empátiáról és az elfogadásról szólnak. De igazi Braille tetoválások is léteznek. Ezek nem tintával készülnek, hanem fémből és gyöngyökből, és a bőr alá ültetik. Így az emberek a bőrrel kommunikálnak.
Az optikai csalódás háromszög és a Braille találkozása Alex Pellozzo munkájában
A Braille ihlette tetoválás jelentése: eudaimónia, azaz boldogság; Ben Volt munkája
"Mama fia" - tisztelgés az előt, akit a legjobban szeret; Danny Derrick
El Bernardes elegáns elhelyezésű munkája
Origami, japán hullám és Brailleköltői kompozíciója Eliseo Franchinitől
A már idézett klasszikus mondat A kis hercegből: „Ami igazán lényeges, az a szemnek láthatatlan.”; Kevin Moreau alkotása
Kizün alkotása: "Minden lehetséges"
Egy másik Braille-tetoválás Kizüntől
Szépséges gerinctetoválás Veronica Papaleótól
Egymás mellett: a C süket, az O egy kerekesszék, az E a Braille, az X mankó, az S az autizmusra utal és a T rejtett fogyatékosság - egyidejűleg van. Black Cat készítette Pittsburgh-ben.
Igazi Braille tetoválás, amelyek lehetővé teszik a vakoknak olvasni a tetoválást
Forrás: blog.tattoodo.com