Manapság már nem számít olyan rendkívüli dolognak, ha valakinek tetoválása van, de régen azért más volt a helyzet - főleg bizonyos körökben. Jöjjenek most azok a híres történelmi személyiségek, akik fittyet hánytak a társadalmi elvárásokra, és büszkén viselték tetoválásaikat!
Andrew Jacksonnak, az Egyesült Államok hetedik elnökének egy nagy Tomahawk tetoválás díszítette a belső combját.
Barry Goldwater arizonai szenátor volt, aki sokat tett a konzervatív politikai mozgalom feltámasztásáért és az indiánokért. Neki is volt tetoválása: egy félhold és négy pötty, ami az indián kultúra megőrzésére alakult ‘Smoki People’ szervezet tiszteletére csináltatott.
Theodore Roosevelt, az Egyesült Államok ikonikus elnöke állítólag egy hatalmas családi címert viselt a mellkasán.
Thomas Edisonnak is szerepe volt abban, hogy az első elektromos tetováló gépet megalkothassa Samuel O’Reilly - talán próbálkozás közben készítette azt az öt kis pöttyöt, ami az egyik karján volt látható.
Winston Churchill egy horgonyt viselt az alkarján.
A brit politikus anyukája, Lady Randolph Churchill csuklóján egy kígyó volt látható, amit karkötővel vagy ruhájával takart el, ha muszáj volt.
II. Miklós cár 1891-ben Japánba látogatott, a két ország közti kapcsolatok javításának érdekében, és emlékül egy színes sárkánytetoválást készíttetett a karjára.
George Orwell, amikor még nem íróként kereste a kenyerét, hanem rendőrként dolgozott Burmában, minden ujjperecére egy-egy kék pöttyöt tetováltatott, ami a helyi hit szerint megvédi viselőjét.
Egy másik híres író, Dorothy Parker egyik könyöke felett egy kis csillag díszelgett, ami egy New York-i éjszaka emlékét őrzi.
Ferenc Ferdinánd osztrák főherceg, akinek meggyilkolása az első világháborút kirobbantó egyik fontos eseménynek tekinthető, II. Miklós cárhoz hasonlóan egy színes sárkányt viselt a karján, amit ő is Japánban tetováltatott oda.
IX. Frederick dán király 25 éven át vezette az országát, de alattvalóin kívül alighanem a tetoválásokat szerette legjobban - nézzétek csak, milyen vagány volt az uralkodó!
Forrás: blog.tattoodo.com