A tetoválások mára már sokkal kevésbé számítanak a lázadás szimbólumának. Néhány kutatás szerint az, hogy a társadalom mostanra ilyen mértékben elfogadta a tetoválásokat, nagyban köszönhető a profi sportolóknak.
Szóval ahelyett, hogy a média, és a köz haragjával kellene szembenézniük, most jöhet a szerzői jog megsértése.
Nemrégiben értesültünk róla, hogy néhány művész úgy érzi, az alkotásuk sokkal inkább tartozik hozzájuk, mint ahhoz, akire rákanyarították. Ugyanakkor bizonyos cégek azzal érvelnek, hogy a tetoválás mára egy új egyedi azonosítóvá vált a sportolók számára. Vegyük csak példának okáért a GQ magazin legújabb számát, aminek a borítóján Colin Kapernick pózol meztelen felsőtesttel.
A San Franciscó-i 49-esek feltörekvő új csillagát éppen a mellkasát borító tintamennyiség miatt választották a címlapra.
Ha a bíróság úgy dönt, hogy a tetoválóművészt illeti meg az alkotással járó összes jog, az NFL-nek kötelessége lesz kárpótolni őt a Kapernick-féle fotókért, hiszen minden a médiában megjelent képért, amin szerepel a műve, ezentúl jogdíjat kellene hogy fizessenek neki. Szerencsére még nem született döntés az ügyben, de bizonyos forrásokból úgy értesültünk, hogy az esküdtek hajlanak igazat adni a tetoválóknak. Ezért az NFL azt tanácsolta az összes játékosának, hogy szerezzen be egy engedélyt a tetoválóművészétől, amelyben megállapodnak, hogy a művész nem fog perelni a szerzői jogért.
Nyilván világossá vált, hogy ez nemcsak az NFL-nek fog problémát jelenteni. Ha az ügyet precedens értékűnek fogják tekinteni, világszerte elindulhatnak, az ehhez hasonló tárgyalások. Akkor pedig mindenki féltheti a tetkóját, aki valaha is szerepelt vele a médiában. El tudjátok képzelni, micsoda huzavona lenne abból, ha mondjuk kedvenc bandátok egy klipet akar forgatni, de előtte egyeztetnie kell a tetoválókkal, akik a csapat egyes tagjait kivarrták, hogy engedélyezzék a forgatáson való szereplést? Hiszen több mint valószínű, hogy látszódni fog valamelyik alkotásuk.