Ha tetkót csináltatsz magadnak, biztosan te is hallod a barátaidtól meg a családtól, hogy jól válaszd meg a mintát, mert a tetoválás örökre szól. De abba, hogy mit is jelent az "örökre" talán csak akkor gondolsz bele, ha meglátod ezeket a fotókat, amik az utóbbi években, évtizedekben talált múmiák tetoválásait mutatják be. Ez aztán a művészet időtlenségének bizonyítéka, nem?
Ötzi tetoválásai korommal készültek. Elképesztő, hogy máig láthatóak.
Tetovált végtagok a Fülöp-szigetekről. Minél magasabban volt a tetoválás, annál magasabb szinten állt a társadalomban az adott ember.
A 15. századi Ibaloi harcosok háta és mellkasa geometriai mintákkal és zsákmányállatok figuráival volt televarrva. Ha láttak valakit a csatamezőn, akinek több tetkója volt, azt rossz ómennek vélték.
Összezsugorodott Maori fejek "Ta moko" tetoválásokkal, amik a gyerekkorból a felnőttkorba lépést szimbolizálták, illetve minél több ilyet viselt valaki, annál magasabban helyezkedett el a társadalmi ranglétrán is.
A perui felvidékről származó tetovált kezek a Moche kultúrából, pontosabban a Chimu földművelő csoport egyes tagjaitól származhatnak, akik anno a területre betörő inkákkal harcoltak.
Az "altáji jeges szűzként"és Ukok hercegnőként is emlegetett lelet a jeges orosz időjárásnak köszönheti, hogy teste és tetkói épségben megmaradtak. A minták társadalmi helyzetére és a mitikus történetekre utalnak, amiket valószínűleg átadott a többieknek.
A Krisztus előtti 5. századból származó emlékek szerint a királyokat és bajtársaikat fenyegető - valós és mitikus - teremtmények képeivel tetoválták.
Termékenységi tetoválások a perui Nazca-régióból. amiket lányok és asszonyok legérzékenyebb testtájain készítettek el. Az biztos, hogy fájdalmas volt, de vajon hatásos is lehetett?!
Viralnova.com